www.vibank.pl > W jakie wina najlepiej inwestować

W jakie wina najlepiej inwestować

Styczeń 2, 2012

Jeśli chodzi o rynek win to najbardziej zyskowna jest strategia „En Primeur – 50 plus”. Najprościej mówiąc chodzi o zakup wina, które jeszcze leżakuje w beczkach (w piwnicach winnych w Bordeaux) i trafi na szeroki rynek najpóźniej za dwa lata.

Nie ma tu mowy o kupnie jakichkolwiek instrumentów finansowych. Inwestorzy fizycznie kupują wino (najczęściej w postaci 12 butelkowych skrzynek). Wysoki potencjalny zysk wynika z dużego popytu na rynku win debiutujących- dodajmy, iż podaż jest w dużym stopniu ograniczona.

Do win w formie En Primeur mają dostęp jedynie największe instytucje finansowe-np. Wealth Solutions. Ceny win w beczkach są tańsze od butelkowych średnio o 30-50 procent. W skali dwóch lat można wypracować nawet 200 procent zysku.

Szczegóły inwestycji En Primeur – 50 plus:

– minimalna wpłata ok. 11500 zł
– połowę portfela stanowią wina en primeur; resztę uzupełniają rekomendowane wina
– opłata początkowa: od 9 procent
– koszt zarządzania to 2,5 procent(od zainwestowanej kwoty) rocznie
– 2 razy w roku wycena portfela
– koszta przechowania i ubezpieczenia to 15 funtów rocznie(za każdą skrzynkę)

No votes yet.
Please wait...

Tagi:
Kategoria: Porady finansowe

Opinie (1)

 

  1. musiek napisał(a):

    Nieruchomości magazynowe ok, ale wymagają one kapitału. W tym momencie JARTOM daje na prawdę duże możliwości, można zainwestować potężne sumy, ale też z dużym zwrotem. Tylko kwestia posiadanych środków.

Wpisz opinię

*

Przeczytaj inne:
Wealth Solutions

Wealth Solutions jest spółką doradztwa finansowego , która charakteryzuje się oferowaniem własnych produktów inwestycyjnych. Firmę na rynku inwestycji wyróżniają takie...

Zamknij