www.vibank.pl > Wady inwestowania w nieruchomości

Wady inwestowania w nieruchomości

Październik 19, 2011

Jest to ostatni dzwonek jeśli chodzi o skorzystanie z preferencyjnego kredytu hipotecznego „Rodzina na Swoim”. Rządowy Program wygasa pod koniec 2012 roku i w dobie kryzysu fiskalnego w Europie trudno będzie szukać lepszych warunków obcego finansowania zakupu nieruchomości. Obecne założenia „Rodziny na Swoim” dają możliwość kupna nieruchomości jako osoba „samotna”- singiel. Jest to więc okazja pozyskania taniego pieniądza na zakup nieruchomości inwestycyjnej. Singiel może zakupić nieruchomość do 50 metrów kwadratowych, a 8 letnie dopłaty Banku BGK do kredytu będą naliczane do 30 metrów kwadratowych nieruchomości. Inwestycja w nieruchomość jest opłacalna, gdyż osiąga ponad przeciętne stopy zwrotu(przewyższające poziom inflacji). Przede wszystkim jest to dobra opcja inwestycyjna na czasy dekoniunktury na rynkach finansowych. Inwestowanie w nieruchomość niesie jednak  za sobą pewne negatywy.
Wady inwestowania w nieruchomości:
– niepodzielność nieruchomości(zatem, gdy inwestycja przynosi z pewnych powodów straty, nie można odzyskać choć części zainwestowanego kapitału. Inaczej sprawa wygląda w przypadku gruntów, które można dzielic na mniejsze działki i sprzedawać je osobno)
– kapitałochłonne zarządzanie nieruchomością(po nabyciu nieruchomości należy nią profesjonalnie zarządzać by nie traciła na wartości)
– długoterminowy charakter inwestycji

No votes yet.
Please wait...

Tagi:
Kategoria: Porady finansowe

Wpisz opinię

*

Przeczytaj inne:
Oferta inwestycyjna Wealth Solutions

Wealth Solutions oferuje szeroką gamę produktów finansowych związanym z inwestowaniem pieniędzy. Zajmują się także doradztwem w zakresie kredytów hipotecznych. Poniżej...

Zamknij