www.vibank.pl > Wyższe oprocentowanie lokat w FM Banku

Wyższe oprocentowanie lokat w FM Banku

Sierpień 26, 2011

Oferta depozytowa FM Banku daje możliwość bezpiecznego inwestowania nadwyżki środków pieniężnych w okresie od 7 dni do 24 miesięcy. Można inwestować w polskiej, amerykańskiej, brytyjskiej i w europejskiej walucie.

Klienci mają do wyboru kapitalizację odsetek dzienną oraz miesięczną. Dobrym posunięciem banku wobec swoich klientów jest umożliwienie im negocjowania stawek oprocentowania. 24 sierpnia 2011 roku FM Bank podwyższył stawki oprocentowania niektórych depozytów oferowanych klientom indywidualnym.

Od tej pory klienci więcej zarobią na lokatach z dzienną kapitalizacją odsetek o 3 i 12 miesięcznych okresach zapadalności. Od tej pory posiadacze tych depozytów wypracują odsetki odpowiednio na poziomie 6 procent netto i 5,85 procent netto. Nowe stawki obowiązują lokaty zakładane w placówkach bankowych i za pomocą serwisu bankowości internetowej. Dodatkowo FM Bank wprowadził do oferty 2 miesięczną lokatę oprocentowaną 5,6 procent netto w skali roku.

No votes yet.
Please wait...

Tagi:
Kategoria: Wiadomości finansowe

Opinie4 komentarze

 

 1. Aleksandra napisał(a):

  Ciekawe jakie sa maksymalne widełki i ile można wynegocjować maksymalnie. Nie sądzę, że więcej niż 6% nawet jeśli się ma większą kwotę.

 2. klient-FM Bank napisał(a):

  Raczej nie można innej stawki wynegocjować….są to lokaty z dzienną kapitalizacją odsetek…czyli do pewnej granicznej kwoty(aby wykorzystać „lukę” w podatku Belki). FM Bank ma chyba inne specjalne lokaty „do negocjacji”

 3. Nie pewna przyszłość FM Bank napisał(a):

  FM Bank to bank, dla którego liczą się tylko depozyty. Nastawiają się na pozyskanie środków. Myślą, że w ten sposób uda im się zaistnieć na dłużej na polskim rynku bankowym. Jednak ja im takiej różowej przyszłości nie przewiduje. W ostatnich latach pojawiało się wiele takich małych banków, które niestety zostały przejęte przez większe albo poupadały. Dlatego jeśli już decydowałabym się na założenie lokaty w tym banku, to tylko do kwoty gwarantowanej przez BFG. Zawsze to jakieś zabezpieczenie. W razie zagrożenia wypłacalności banku, otrzymam zdeponowaną kwotę w 90 lub 100%. Poza tym trzeba pamiętać, że rozkładanie kwot na kilka lokat w tym samym banku nie ma sensu. Bowiem, w przypadku zagrożenia wypłacalności banku, BFG sumuje zdeponowane środki i traktuje jako jeden depozyt.

 4. Magda napisał(a):

  Co by nie mówić, lokaty są i tak chyba najbezpieczniejszą formą oszczędzania. Co do rozkładania kwot na kilka lokat, logiczne jest, że najlepiej robić to w różnych bankach, a nie jednym… podobnie jak to ma miejsce przy rozkładaniu inwestycji

Wpisz opinię

*

Przeczytaj inne:
AVIVA – subfundusz inwestycyjny

Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych Aviva należy do największych tego typu instytucji na świecie. Z ich usług korzysta ponad 53 miliony klientów....

Zamknij