www.vibank.pl > Zamiana złota na gotówkę

Zamiana złota na gotówkę

Kwiecień 18, 2012

Przeciętne polskie gospodarstwo domowe boryka się dzisiaj z dwoma problemami-brakiem pracy i gwałtownymi wzrostami cen produktów żywnościowych oraz paliwa. Podwyżka podatków i składki rentowej to cios wymierzony w przedsiębiorców.

Diametralnie wzrosły koszty zatrudnienia pracowników i co za tym idzie rośnie stopa bezrobocia w naszym kraju. Niepokojący jest fakt, że Polacy przestają spłacać swoje zobowiązania finansowe. W marcu bieżącego roku stan przeterminowanych kredytów osiągnął poziom 36 miliardów złotych. Wielu gospodarstwom domowym zaczyna brakować pieniędzy. Taka sytuacja ekonomiczna rodzi jeszcze jeden problem-rozwoju szarej strefy bankowej.

Pożyczki pozabankowe oferowane są często na „lichwiarskich” warunkach. Sposobem na zdobycie dodatkowej gotówki może być sprzedaż posiadanych, złotych przedmiotów(złota biżuteria, złom jubilerski, złoto dentystyczne itp.). Jest to doskonały moment na zawieranie takich transakcji. Bowiem ceny złota na światowych rynkach notują rekordowe poziomy.

Oferta Złotej Gotówki:

– sprzedaż złota online za pośrednictwem kuriera
– sprzedaż wyrobów jubilerskich w stacjonarnym oddziale firmy: siedziba mieści się w Katowicach przy ulicy Moniuszki 7
– nie są przyjmowane sztabki złota oraz monety
– złoto powinno być pozbawione kamieni oraz innych ozdobników
– złoto wyceniane jest przez fachowców
– w sytuacjach nietypowych złoto poddawane jest analizie w urzędzie probierczym
– kontakt z klientem w ciągu 24 godzin od zgłoszenia internetowego

Rating: 1.0. From 1 vote.
Please wait...

Tagi:
Kategoria: Porady finansowe

Opinie3 komentarze

 

 1. Lixen napisał(a):

  Hey, niestety nic głupszego ze złotem zrobić nie można. Ceny oferowane w takich skupach to ceny za tzw. złoty złom.
  Dużo lepszym rozwiązaniem jest wysłanie złota do jakiejś mennicy z prośbą o rafinację (oczywiście usługa jest płatna), gdzie wytopią dodatki a z czystego złota wybija sztabkę, którą potem można sprzedać bo znacznie lepszych cenach niż w tzw. skupie.

  • sprzedam złoto napisał(a):

   Czy nie ma innej możliwości sprzedaży złota niż tylko jako złom? Nie chcę bawić się w indywidualną sprzedaż np. na allegro, mam trochę złota, które chciałbym spieniężyć, a ceny w skupie są rzeczywiście śmiesznie niskie.

 2. gdzie sprzedać złoto? napisał(a):

  Czy naprawdę nie ma możliwości sprzedać złota tak aby się to opłacało? Chyba można to zrobić nie tylko u złotnika? A jak to wygląda w lombardach? A może są firmy, które zajmują się skupem biżuterii, a następnie sprzedają ją dalej? Tak pytam, bo się nie znam…

Wpisz opinię

*

Przeczytaj inne:
Zarządzanie inwestycjami w Money Makers

Doradcy finansowi Money Makers wybierają dla klientów inwestycje w zasięgu przyjętej przez nich strategii i przedziału inwestycyjnego. Money Makers oferuje...

Zamknij