www.vibank.pl > Złoto od producenta w Mennica Polska SA – zakup złota bez pośredników

Złoto od producenta w Mennica Polska SA – zakup złota bez pośredników

Grudzień 8, 2011

Dostajemy od naszych czytelników coraz więcej zapytań dotyczących zakupu złota bezpośrednio u producenta, z pominięciem pośredników. Istnieje taka możliwość i miejscem gdzie można kupić sztabki złota bez pośrednika jest Mennica Polska. Złoto to szlachetny metal, który był już znany w starożytności.

Na początku ludność wykorzystywała złoto do wytwarzania broni, biżuterii i wszelkiego rodzaju ozdób. Z każdym wiekiem zmieniały się możliwości obróbki tego szlachetnego kruszcu. Szacuje się, iż pierwsze sztabki złota zaczęto wytapiać w IV wieku p.n.e. Obecnie złoto traktowane jest jako najstarsza i najbezpieczniejsza forma pomnażania nagromadzonego kapitału. W Polsce najpopularniejsze są sztabki złota oznakowane przez Mennice Polską SA.

Rodzima Mennica w ramach działalności produkuje inwestycyjne sztabki złota o wadze: 5g,10g,20g,1 uncja, 50g, 100g oraz 250g. Każda taka sztabka oznaczona jest monogramem Stanisława Augusta Poniatowskiego. Ceny poszczególnych sztabek złota wyceniane są po aktualnych kursach na światowych rynkach. Po odebraniu zamówionych sztabek złota, inwestor nie musie się martwic o ich przechowywanie. Mennica Polska SA oferuje dogodną dla klientów usługę przechowywania złotego kruszcu. Usługa jest odpłatna: ilość złota do 10 kg- opłata roczna 420 zł, opłata miesięczna 35 zł; powyżej 10 kg opłaty wzrastają o 100 proc.

Gdzie można kupić sztabki złota z Mennicy Polskiej?

– sklep Mennicy Polskiej(Warszawa, ul. Waliców 11)
– magazyn Mennicy Polskiej(Warszawa, ul. Żelazna 56)
– firmowy sklep Mennicy Polskiej w Krakowie: na Wawelu
– w oddziałach Polskiego Banku Spółdzielczego w Ciechanowie
– Internet: klienci Banku BZWBK http://sklep.mennica.com.pl/bzwbk; klienci BOŚ Banku http://zloto.mennica.com.pl/bosbank

No votes yet.
Please wait...

Tagi:
Kategoria: Wiadomości finansowe

Opinie4 komentarze

 

 1. Mania napisał(a):

  Naprawdę cenna informacja. Rzekłabym , że jest informacja na wagę złota 🙂 Nic tylko mieć kaskę i odwiedzać naszą Polską Mennicę i kupować dobre i bezpiecznie złoto bez przepłacania i bez żadnych pośredników, bezpośrednio od produkującej złoto mennicy.

 2. Sebau napisał(a):

  Sprawa wygląda bardzo ciekawie. Nie dość, że kupuje się pewne złoto w dobrej, aktualnej cenie, to dodatkowo można je przechować.

 3. Mania napisał(a):

  No właśnie też się zastanawiałam gdzie w razie czego bezpiecznie można przechowywać zakupione złoto. Fajna oferta i dla kogoś kto ma kilogramy złota wydatek 400 zł rocznie nie powinien stanowić jakiegoś problemu.

 4. gold napisał(a):

  fajnie, że Mennica gwarantuje odkupienie sztabek inwestycyjnych w przyszłości. Cena odsprzedaży wyznaczana jest na podstawie indeksu London Gold Fixing; cena odsprzedaży oczywiście jest niższa od tej rynkowej-minus jeden dolar amerykański(przeliczany według średniego kursu NBP)

Wpisz opinię

*

Przeczytaj inne:
Nest Bank – opinia na temat konta i lokaty „Witaj”.

Niedawno pojawił się na rynku nowy bank - Nest Bank. Jednak nie jest ona wbrew pozorom taki nowy. Powstał z...

Zamknij